Oltean de 23 ani, adus de urgenţă la spital cu un tub de deodorant în anus. La 112 a reclamat „un accident casnic“ 

646x404-2

Un tânăr dintr-o comună olteană a ajuns joi după-amiază, 9 aprilie, la spitalul din Slatina, după ce a solicitat ajutorul în urma unui „accident casnic“.

Tânărul a fost transportat la Spitalul Judeţean de Urgenţă Slatina cu o ambulanţă. 

Solicitarea a venit din comuna Brâncoveni, judeţul Olt, pacientul anunţând că nu mai poate să scoată un tub de deodorant din anus. Tânărul se afla împreună cu partenera sa la domiciliu şi a motivat că la mijloc a fost un „accident casnic“, respectiv că s-a aşezat din greşeală pe tubul de deodorant.

Bărbatul a rezistat trei ore, sperând că se va rezolva problema „natural“, însă când durerile au devenit de nesuportat a sunat la 112, fiind preluat de un echipaj. Chirurgii vor fi cei care vor interveni pentru a-l scăpa pe tânăr de problema foarte serioasă.

Sursa: adevarul.ro