Acasă STIRI SPORTIVE Omrani, gest golănesc în CSU Craiova – CFR Cluj: arbitrii au ratat...

Omrani, gest golănesc în CSU Craiova – CFR Cluj: arbitrii au ratat momentul ➡➡

799
0

Billel Omrani (28 de ani) a comis un gest golănesc în minutul 16 al meciului dintre CS Universitatea Craiova și CFR Cluj, la scorul de 0-0. Atacantul campioanei l-a călcat pe Bogdan Vătăjelu (28 de ani), fără ca mingea să fie în zonă.În minutul 11, Omrani și Vătăjelu au fost implicați într-un duel încins la marginea careului oltenilor. Cei doi au continuat dialogul și după terminarea fazei, iar câteva secvențe mai târziu, lucrurile au degenerat.

Billel Omrani, gest golănesc în CSU Craiova – CFR Cluj

În minutul 16, într-o zonă liniștită din jumătatea Craiovei, departe de minge și de ochii arbitrilor, atacantul campioanei a venit din spate și l-a călcat pe Vătăjelu cu piciorul drept pe glezna piciorul stâng. Intrarea nu a avut intensitate, dar a provocat un meleu pe marginea terenului.

Oficialii gazdelor i-au cerut „centralului” Radu Petrescu și observatorului Ionuț Coza să îl avertizeze pe Omrani. Cum nimeni nu a observat gestul golănesc, francezul a scăpat nesacționat.

După fix o jumătate de oră de joc, Omrani și Vătăjelu au fost din nou implicați într-o dispută și trași deoparte de Radu Petrescu. Nici de această dată nu a fost nimeni pedepsit.

Articolul precedentAproape de podium: câți suporteri au fost prezenți la Universitatea Craiova – CFR Cluj —->
Articolul următorS-au închis urnele în Franța | Macron şi Le Pen merg în turul doi al scrutinului