Acasă Stiri Cine este judecătoarea căzută de la etajul șapte în Timișoara. Sorina Lupșa...

Cine este judecătoarea căzută de la etajul șapte în Timișoara. Sorina Lupșa avea 41 de ani și o carieră de succes

119
0

Femeia căzută de la etajul 7 în Timișoara este Sorina Lupșa, judecătoare cu o carieră de peste 15 ani în magistratură. Avea 41 de ani și o carieră strălucitoare.

Judecătoarea care a căzut luni dimineață de la etajul șapte al unui bloc din Timișoara este Sorina Lupșa. Femeia avea 41 de ani și era magistrat în cadrul Tribunalului Timiș.

Cine este judecătoarea căzută de la etajul șapte al unui bloc din Timișoara. Sorina Lupșa avea 41 de ani

Sorina Lupșa a absolvit Facultatea de Drept a Universității de Vest din Timișoara în anul 2006. Doi ani mai târziu a finalizat studiile la Institutul Național al Magistraturii, iar din iulie 2009 a intrat în magistratură ca procuror.

Între 2009 și 2011 a activat în cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Timișoara. Din februarie 2011 a trecut pe funcția de judecător la aceeași instanță, iar din mai 2013 a devenit magistrat al Tribunalului Timiș. În perioada 2012–2013, Sorina Lupșa a fost delegată ca președinte al Secției penale a Judecătoriei Timișoara. De-a lungul carierei, a ocupat doar funcții în domeniul penal.

Judecătoarea și-ar fi pus capăt zilelor

Incidentul a avut loc în jurul orei 09:10. Polițiștii au fost sesizați că o femeie a căzut în gol de la etajul 7 al unui imobil și s-au deplasat imediat la fața locului. Momentan nu se știe dacă este vorba despre un accident sau despre un gest extrem. Momentan, oamenii legii au deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă și fac cercetări pentru a afla exact cauza tragediei.

Chiar mama victimei a fost cea care a sunat la 112, aflându-se în vizită la fiica ei. Potrivit primelor informații, femeia mai în vârstă a ieșit pentru scurt timp la cumpărături, iar când s-a întors a avut parte de o scenă șocantă: fiica ei era prăbușită pe cimentul din fața blocului în care locuiau, conform Opiniatimișoarei.ro.

Mama judecătoarei a dat alarma

„În jurul orei 09:10, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că o femeie ar fi căzut în gol de la etajul 7 al unui imobil, situat pe Calea Aradului, din Timișoara. Ajunși la fața locului, polițiștii au constatat ca este vorba de o femeie de 41 de ani, decedată. În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă”, au transmis reprezentanții IPJ Timiș.

Pompierii SMURD au ajuns rapid la locul tragediei, însă nu au mai putut face nimic pentru a-i salva viața femeii. Sorina Lupșa a fost găsită fără semne vitale, iar medicii au declarat decesul pe loc. Trupul neînsuflețit al acesteia a fost transportat la Institutul de Medicină Legală pentru efectuarea necropsiei.

Sursa: Cine este judecătoarea căzută de la etajul șapte în Timișoara. Sorina Lupșa avea 41 de ani și o carieră de succes – Fanatik.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

*