Războiul escaladează, ministrul Apărării vorbește de impozite: „În aceste săptămâni, contracte de aproape 10 miliarde de euro se vor semna la Ministerul Apărării”
TVF Oltenia 1 martie 2026 0
Tupeu uriaș din partea ministrului Apărării! În timp ce toate statele lumii monitorizează atent situația din Orientul Mijlociu, Radu Miruță se laudă în mediul online că și-a plătit impozitul la casă.
Radu Miruță anunță în plin război că și-a plătit impozitul la casă
Miruță a publicat pe Facebook dovada plății – 3.920 de lei pentru o casă aflată în Municipiul Târgu-Jiu.
Acesta susține că postarea sa vine după ce a fost acuzat că locuiește într-o casă construită fără autorizație, pentru care nu plătește impozit.
Ministrul spune că îi va da în judecată pe cei care ar fi lansat informațiile, iar la finalul postării vorbește și despre portofoliul pe care îl conduce.
„În aceste săptămâni, contracte de aproape 10 miliarde de euro se vor semna la Ministerul Apărării și niciun cent nu va merge pe traseul întunecos dorit de unii care, în aceste zile, își văd interesele afectate.”, a spus acesta.

