Acasă STIRI SPORTIVE U Craiova – Poli Iași 1-1. Echipa lui Teja pierde din nou...

U Craiova – Poli Iași 1-1. Echipa lui Teja pierde din nou puncte în ultimele minute! Cristea a dat lovitura pe „Oblemenco”, Fortes a egalat

399
0

U Craiova – Poli Iași 1-1 (Fortes 82 / A. Cristea 70)

U Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu, Bălașa, Kelic, Vătăjelu – Ioniță, Mateiu, Bancu – Ivan, Fortes, Mihăilă
Rezerve: Marinescu – Martic, Acka, Bărbuț, Ivanov, R. Petre, Koljic
Poli Iași: Târnovanu – Gallego, Frăsinescu, Diallo, A. Radu – Mihalache, Loshaj – Platini, Passaglia, Horșia – A. Cristea
Rezerve: Rusu – Chelaru, Popadiuc, Rodny, F. Cristea, Ad. Bălan

Stadion: Ion Oblemenco (Craiova)
Arbitru: Horațiu Feșnic, Asistenți: Octavian Șovre, Sebastian Gheorghe

Minutul 82: GOOOOOOOOOOOOLLLLL CRAIOVA! Carlos Fortes egalează pentru olteni, înscrie cu capul dintr-o centrare a lui Mihăilă, din lovitură liberă!

Minutul 70: GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL POLI IAȘI! Andrei Cristea înscrie și deschide scorul, după o pasă filtrantă excelentă. Vârful de atac a marcat cu un șut pe lângă Pigliacelli, după ce a încercat să-l dribleze pe portarul italian.

Craiova e acum pe locul 2, cu 22 de puncte, la doar două lungimi de liderul CFR (24 de puncte). Poli Iași e pe cinci în clasament (17 puncte).

Sursa: prosport

Articolul precedentInspirația l-a salvat pe Victor Pițurcă: ”Am vrut să-l scot pe Fortes, dar m-am răzgândit!”
Articolul următorŞoferul TIR-ului din Ialomiţa a condus toată noaptea și se grăbea să ajungă la pescuit