Acasă STIRI SPORTIVE Vladimir Screciu, semnal de alarmă înaintea derby-ului Craiova – FCSB: „Degeaba mergem...

Vladimir Screciu, semnal de alarmă înaintea derby-ului Craiova – FCSB: „Degeaba mergem duminică la meci dacă nu uităm ce s-a întâmplat la Cluj”

67
0

Vladimir Screciu a tras un semnal de alarmă înaintea derby-ului Universitatea Craiova – FCSB. Mijlocașul oltenilor a spus obiectivul oltenilor de pe „Ion Oblemenco”.

RECLAMĂ

Mirel Rădoi și Vladimir Screciu au prefațat derby-ul Universitatea Craiova – FCSB, care se va juca duminică, de la ora 21:00. Mijlocașul oltenilor spune că publicul „alb-albastru” va fi al „12-lea” jucător pentru formația din Cetatea Băniei.

Avertismentul lui Vladimir Screciu înaintea derby-ului Craiova – FCSB: „Trebuie să uităm ce s-a întâmplat la Cluj”

Stadionul „Ion Oblemenco” va găzdui derby-ul Universitatea Craiova – FCSB. Oltenii lui Mirel Rădoi vor să păstreze cele trei puncte în Cetatea Băniei și să își ia revanșa în fața suporterilor după „dubla” de coșmar cu CFR Cluj.

Vladimir Screciu a analizat derby-ul cu FCSB și a dat detalii despre atmosfera din vestiarul Universității Craiova. Mijlocașul oltenilor i-a asigurat pe fani că eșecul de la Cluj nu a afectat moralul jucătorilor.

Ne va aștepta un meci destul de greu, dar avem avantajul de a juca acasă, pe un stadion plin. Fac un apel pentru suporteri, să fie alături de noi din primul până în ultimul minut. Atmosfera nu a fost una bună după cele două meciuri de la Cluj.

Mister a ținut o ședință a doua zi, cred că mulți dintre noi am înțeles ce a vrut să zică. Meciul de duminică este unul foarte important pentru noi, trebuie să dăm uitării ce s-a întâmplat la Cluj, să analizăm anumite probleme și să le rezolvăm pentru acest meci.

Nu sunt probleme medicale și toți jucătorii sunt nerăbdători pentru duminică. Nu e vorba de restart, am câștigat în primele două etape, însă la Cluj am făcut o partidă mai puțin bună. Avem un obiectiv pentru meciurile de acasă, să nu lăsăm niciun punct să plece de pe terenul nostru”, a spus Vladimir Screciu.

„Este o finală pe care vrem să o câștigăm”

„În ultima perioadă nu am mai jucat cu casa închisă pe Ion Oblemenco. Știu cum este să joci pe acest stadion plin, publicul este unul aparte, ne ajută foarte mult. Meciul este special și pentru suporteri, știm ce rivalități există între cele două echipe.

Este o finală, toate meciurile din play-off sunt o finală pentru noi. Este o finală pe care vrem să o câștigăm, principalul obiectiv este meciul de duminică. Nu ne-a prins foarte bine eliminarea din Cupă, acum singurul obiectiv care ne-a mai rămas este clasarea pe un loc bun în campionat.

O să ne uităm să vedem unde suntem după primele șase etape și atunci o să vedem ce trebuie făcut. (n.r. – Ce ai simțit la Cluj când Mirel Rădoi a lăsat ușa deschisă la vestiar, ca să auziți bucuria adversarilor?) Nu este un sentiment plăcut”, a mai spus mijlocașul.

„Mă gândesc că o să câștigăm cele trei puncte, nu gândesc negativ”

„Nu este un sentiment plăcut să auzi cum se bucură adversarii după 120 de minute. Bucuria lor ne-a întristat, dar nu mai vreau să vorbesc despre meciul de la Cluj. Nu mă gândesc ce se întâmplă dacă pierdem cele trei puncte.

Mă gândesc că o să câștigăm cele trei puncte, nu gândesc negativ. Vreau să câștigăm cele trei puncte, care sunt foarte importante pentru noi. Trebuie să ne treacă supărarea. Degeaba mergem duminică la meci dacă nu uităm ce s-a întâmplat la Cluj.

Vă asigur că ne-a trecut supărarea, deși am fost și încă suntem răniți. Vrem să ne revanșăm și să câștigăm meciul de duminică”, a declarat internaționalul român.

Sursa: Vladimir Screciu, semnal de alarmă înaintea derby-ului Craiova – FCSB: „Degeaba mergem duminică la meci dacă nu uităm ce s-a întâmplat la Cluj” – Fanatik.ro

RECLAMĂ