Acasă STIRI SPORTIVE Mirel Rădoi, o nouă reacţie despre Mircea Lucescu. ”Prefer să termin pe...

Mirel Rădoi, o nouă reacţie despre Mircea Lucescu. ”Prefer să termin pe locul doi şi să fiu furat, decât ajutat de arbitri”

13
0

Universitatea Craiova a trecut pe teren propriu, scor 3-1, de gruparea Unirea Slobozia, în etapa a 13-a din Superliga.

Mirel Rădoi a venit cu o nouă reacţie cu privire la Mircea Lucescu. Antrenorul oltenilor a punctat că nu are nimic personal cu selecţionerul României.

“Eu nu am făcut declaraţia contra lui Mircea Lucescu, nu contează cine era pe bancă. Nu înseamnă că nu-l respect. Eu am vorbit de o situaţie de principiu. Nu am ceva cu cineva.

E o chestie de principiu. Atât! Nu am încercat să mă duc ţintă la cineva. Fiecare are simpatii sau antimpatii, dar dacă eşti seţelcioner şi aceste lucruri apar publice.

Nici eu nu sunt cel mai corect, toţi greşim, dar cred că lucrurile astea sunt mult prea importante pentru imaginea fotbalului românesc. Nu e nimic personal cu cineva anume, cu un club anume. Eu nu vreau să câştig trofee ajutat de arbitri, simplu. Prefer să termin pe locul doi şi să fiu furat, decât ajutat de arbitri. Unii poate preferă aşa, dar eu nu pot să trişez, ar însemna că stau aici şi iau banii degeaba”
, a spus Rădoi, după meciul câştigat cu Slobozia.

Sursa: VIDEO | Mirel Rădoi, o nouă reacţie despre Mircea Lucescu. ”Prefer să termin pe locul doi şi să fiu furat, decât ajutat de arbitri”

Lasă un răspuns