Acasă STIRI SPORTIVE Victor Pițurcă l-a criticat dur pe Carlos Fortes: ”Nu vii tu, străin,...

Victor Pițurcă l-a criticat dur pe Carlos Fortes: ”Nu vii tu, străin, să bați jucătorii români”

312
0

Victor Pițurcă l-a criticat dur pe Carlos Fortes, după ce atacantul portughez a lovit cu capul în gură un adversar, în timpul unui meci disputat pentru echipa a doua.

RECLAMĂ

Fortes m-a dezamăgit ce a făcut la echipa a doua, am avut o discuţie cu el, eu i-am spus că nu are voie să aibă un astfel de gest, mai ales că el este străin în România. Nu poţi să vii tu, străin, să baţi jucătorii români, mai ales că joci sub culorile unei echipe cunoscute în Europa.

A fost un gest care îl va costa şi costă şi echipa, pentru că nu ştiu câte etape de suspendarel va lua. Noi nu ne mai putem folosi de serviciile lui foarte mult timp”, a spus Pițurcă.

Carlos Forte a lovit cu capul în gură un adversar

Antrenorul Craiovei II, Adrian Iencsi, s-a putut baza pe Raoul Baicu și Carlos Fortes în meciul de campionat cu Progresul Spartac, însă cei doi nu au făcut diferența. Progresul s-a impus cu 2-1, grație golurilor marcate de Milea, în minutele 49 și 81. Oltenii au marcat în minutul 90, prin Trancă.

Mai mult decât atât, Fortes și-a lăsat echipa în inferioritate numerică în minutul 85. După ce a fost tras de tricou de un adversar, Fortes s-a enervat extrem de tare și l-a lovit pe acesta cu capul în gură. Arbitrul Cristian Moldoveanu a intervenit imediat și l-a eliminat pe atacantul Craiovei II.

Sursa: digi sport