Acasă STIRI SPORTIVE Suspans în Franţa până în ultima secundă! Cine a retrogradat + cum...

Suspans în Franţa până în ultima secundă! Cine a retrogradat + cum arată clasamentul final!

819
0

Răsturnare la retrogradare în ultima etapă din Franţa! Aflată pe loc de baraj înaintea ultimei etape, Caen nu avea voie să piardă cu Bordeaux – girondinii însă le-au dat planurile peste cap cu golul lui Sankhare. De înfrângerea lui Caen a profitat Dijon – condusă la pauză de Toulouse, a întors scorul în doar patru minute în repriza a doua. După 2-1, Dijon merge la baraj cu Lens.

La capătul unui sezon de coşmar, fosta campioană Monaco a riscat retrogradarea până în ultima etapă – a scăpat datorită celorlalte rezultate, chiar şi învinsă la Nice, scor 0-2. În liga a doua din Franţa au retrogradat direct Caen şi Guingamp.