Acasă STIRI SPORTIVE „Stai să-mi fac freza. Crezi că am 63 de ani și nu...

„Stai să-mi fac freza. Crezi că am 63 de ani și nu mai văd?” Victor Pițurcă, fază memorabilă: a stârnit hohote de râs

437
0

Craiova a învins-o aseară pe Voluntari cu 4-1 și s-a calificat în sferturile Cupei RomânieiVictor Pițurcă (63 de ani) a fost extrem de binedispus la finalul partidei și a oferit o fază memorabilă, înainte de a veni la microfonul Digi Sport.

RECLAMĂ

Mai jos, dialogul dintre Victor Pițurcă și Viorel Grigoroiu:

Viorel Grigoroiu: „Nea Piţi, aici, aici!”
Victor Piţurcă: „Stai să-mi fac freza…”
Viorel Grigoroiu: „Păi n-am ştiut…”
Victor Piţurcă: „Crezi că am 63 de ani şi nu mai văd sau ce?”
Viorel Grigoroiu: „Am crezut că vă duceţi la conferinţă”
Victor Piţurcă: „Am câştigat cu 4-1. Dacă pierdeam, poate nu mai vedeam bine”

VIDEO Dialogul Victor Pițurcă – Viorel Grigoroiu:

Voluntari – Craiova 1-4 | Oltenii, în sferturile Cupei

Oltenii au făcut spectacol în optimi și s-au calificat en fanfare în sferturi. Echipa lui Victor Pițurcă a deschis scorul încă din debutul meciului, prin Mihăilă, care a făcut dubla imediat.

Ilfovenii au redus din diferență prin autogolul lui Martic. Pentru Craiova au mai marcat Cicâldău și Ioniță, în repriza secundă.

Sursa: digi sport