Acasă STIRI SPORTIVE Simona Halep – Serena Williams | Serena Williams, uluită de evoluția Simonei:...

Simona Halep – Serena Williams | Serena Williams, uluită de evoluția Simonei: ”A jucat din altă lume! Jos pălăria”

686
0

Simona Halep – Serena Williams | Simona Halep a reușit cel mai bun meci din carieră și a învins-o pe Serena Williams într-o manieră categorică, 6-2, 6-2. Simona Halep a căzut în genunchi după ultimul punct.

”A jucat din altă lume. Felicitări, Simona. O jucătoare la acest nivel, trebuie să îți scoți pălăria în fața ei. Nu am avut ce să fac. Mă bucur de acest sport, mă bucur că sunt aici”, a spus Serena Williams, la finalul meciului.

Simona Halep – Serena Williams | Meci incredibil făcut de Simona Halep

Simona Halep a jucat absolut incredibil în duelul cu Serena Williams, în care a comis numai 3 greșeli neforțate.

Simona Halep, locul 7 WTA, a câştigat turneulul de la Wimbledon, al doilea grand slam din carieră, după ce a învins-o, sâmbătă, în finală, cu scorul de 6-2, 6-2, pe americanca Serena Williams, locul 10 WTA, după numai 55 de minute de joc.

Sursa: Digi sport

Articolul precedentPărintele Arsenie Boca îți spune de ce ai necazuri în casa ta. Ce să faci ca să scapi de rele
Articolul următorSerena Williams – Simona Halep, în finală la Wimbledon. Românca câştigă, 6-2, 6-2, şi intră în istorie