Acasă STIRI SPORTIVE Simona Halep, ELIMINATĂ de la Roland Garros! Surpriză URIAȘĂ produsă de Amanda...

Simona Halep, ELIMINATĂ de la Roland Garros! Surpriză URIAȘĂ produsă de Amanda Anisimova. Capul sus, Simo!

685
0

Simona Halep – Amanda Anisimova 2-6, 4-6. „Simo”, eliminată în sferturile de finală de la Roland Garros de noua senzație a tenisului

Simona Halep – Amanda Asinimova 2-6, 4-6. Simona Halep a fost eliminată în sferturile de finală ale turneului de la Roland Garros. Marea noastră campioană s-a înclinat în fața Amandei Anisimiva, considerată de mulți specialiști noua senzație a tenisului mondial.

Halep (27 ani), numărul trei mondial, a fost dominată de Anisimova (512 WTA), care a avut un plus de agresivitate, de rapiditate şi de inspiraţie, câştigând în 68 de minute.

În primul set, Halep a reuşit să facă oarecum faţă asalturilor americancei până la 2-2, după care erorile numeroase făcute de româncă şi jocul excelent al tinerei de origine rusă au făcut ca primul set să se încheie cu un sec 6-2 pentru Anisimova, în 28 de minute.

Anisimova a început în forţă şi actul al doilea, conducând cu 3-0 şi 4-1. Halep a avut un reviriment, ajutată şi de o serie de erori ale adversarei şi a reuşit să egaleze, 4-4. Campioana a ratat o minge de break la 4-4, a pierdut ghemul, iar momentul psihologic a apăsat-o greşind câteva mingi în ultimul ghem la serviciu (4-6).

UPDATE 14:15: Simona Halep – Amanda Anisimova 2-6, 4-6. Simona Halep a fost eliminată în sferturile de finală ale turneului de la Roland Garros.

Sursa: Digi Sport

Articolul precedentCorpul i-a cedat! Medicii au facut anuntul soc! Din pacate avem alte vesti triste de la spital
Articolul următorDe unde a pornit zvonul schimbului Mateiu-Ionita intre Craiova si CFR