Acasă STIRI SPORTIVE România – Irlanda de Nord 1-1. Fără cuvinte. Oaspeții au egalat în...

România – Irlanda de Nord 1-1. Fără cuvinte. Oaspeții au egalat în 10 oameni, după ce tricolorii au dominat întreg meciul

254
0

România a remizat cu Irlanda de Nord, scor 1-1, la debutul lui Mirel Rădoi pe banca naționalei de seniori.

Cu o garnitură de start ofensivă, România a controlat partida într-o manieră autoritară. George Pușcaș a deschis scorul în minutul 25, după o fază fixă. A contat și eliminarea lui Josh Magennis din minutul 39, pentru cumul de cartonașe galbene. După pauză, România a irosit o sumedenie de ocazii. Pușcaș, Alibec și Stanciu n-au reușit să-l învingă pe portarul Peacock-Farrell, care a făcut un meci excelent.

România – Irlanda de Nord 1-1. Fără cuvinte. Oaspeții au egalat în 10 oameni, după ce tricolorii au dominat întreg meciul

Pe final, când totul părea terminat, Whyte a egalat pentru Irlanda de Nord. Uriașul Lafferty a câștigat duelul aerian cu Toșca și i-a trimis excelent colegului său. Whyte a fost pierdut pe drum de Nedelcearu și l-a învins fără emoții pe Tătărușanu.

sursa: digisport.ro

Articolul precedentRomânul dispărut în Germania, de negăsit de mai bine de 4 luni. Ivan își anunțase familia că se întoarce în țară
Articolul următorBunica Florica, erou pentru nepoții părăsiți de părinți. Copiii fără nicio jucărie. Mama i-a dat uitării