Acasă STIRI SPORTIVE Ion Crăciunescu a rămas mască după o decizie de arbitraj din Liga...

Ion Crăciunescu a rămas mască după o decizie de arbitraj din Liga 1: ”Nu este real. Nu mi-am putut imagina asta”

294
0

Ion Crăciunescu a rămas mască după o fază petrecută în Liga 1, în meciul dintre Dinamo și Gaz Metan Mediaș (2-0). Golul marcat de Mrzljak a fost anulat eronat de Octavian Șovre, după un ofsaid inexistent.

”Aici avem o fază care mie mi se pare că nu este real așa ceva. Sunt trei situații în care nu este ofsaid. Momentul al treilea este incredibil și nu mi-am putut imagina așa ceva. Cum poate ridica un asistent fanionul pentru o pasă trimisă pentru un jucător care se află în spatele balonului.

În astfel de situații, tu, arbitru central, vezi. Nu e vorba de jumătate de metru, sunt 3-4 metri între minge și jucător. Aici e obligat arbitrul să vadă așa ceva. Șovre e unul dintre cei mai buni asistenți. Nu l-am văzut greșind așa catastrofal. O astfel de gafă este greu de înțeles”, a spus Crăciunescu, la Digi Sport Special.

Greșeală incredibilă de arbitraj la Dinamo – Gaz Metan

Meciul dintre Dinamo și Gaz Metan, din etapa a treisprezecea în Liga 1, a oferit un moment controversat în prima repriză. În minutul 43, „Câinii-roșii” au reușit să înscrie al doilea gol, care a fost însă anulat.

La o fază de atac a dinamoviștilor, Sorescu i-a pasat decisiv lui Mrzljak, care a înscris cu poarta goală, însă tușierul a semnalizat o poziție în afara jocului a mijlocașului croat.

Reluările au arătat că Mrzljak se afla în fața fundașilor medieșeni, dar datorită faptului că se afla în spatele balonului, fotbalistul lui Uhrin se afla în poziție regulamentară de joc.

Articolul precedentMomentul în care un bebeluș a fost salvat de la moarte, deși familia îl îngropase de viu, crezând că e mort.
Articolul următorLocul în care Ilie Balaci și-a petrecut ultimele clipe din viață!