Acasă STIRI SPORTIVE Universitatea Craiova, scor de forfait cu nişte amatori din Austria

Universitatea Craiova, scor de forfait cu nişte amatori din Austria

655
0

Universitatea Craiova a câştigat cu 3-0 amicalul cu formaţia austriacă de amatori SV Worgl (liga a treia din Austria). Gigi Mulţescu a folosit în primul „11” mai mulţi tineri, iar jucătorii de bază au intrat în repriza secundă. De altfel, toate cele trei goluri au venit în partea a doua, marcatori fiind: Măzărache (59), Bancu (66 – din penalty) şi Surugiu (86).

Universitatea a jucat în formula: Popescu (62 Vlad) – Vlădoiu (75 Petre), Dumitraș, Hreniuc, Surugiu – Mateiu (58 Screciu), Ciocoteală (80 Băluță) – Petre (46 Drăghici), Rocha (62 Bancu), Manea (75 Zlatinski) – Burlacu (46 Măzărache, 75 Ivan).

Nuno Rocha, ultimul sosit în cantonamentul din Austria, cu o întârziere de două săptămâni, a fost folosit din primul minut de antrenorul Mulţescu

Această partidă de verificare a fost stabilită în locul celei cu slovacii de la Zilina, care a fost anulată din cauza terenului îmbibat de apă. Ultimul amical al Ştiinţei în cantonamentul din Austria va fi joi, dar adversarul încă nu a fost găsit. sursa: lupamea.ro

Articolul precedentMădălina Pamfile revine pe piață: “Eu și Alin vom divorța la notar!”
Articolul următorRâde și e frumoasă la televizor, dar ascunde o poveste greu de imaginat… Viața secretă a unei dive de la noi