Acasă STIRI SPORTIVE Sânmărtean a schimbat jocul cu Finlanda în repriza a doua: a pasat...

Sânmărtean a schimbat jocul cu Finlanda în repriza a doua: a pasat decisiv la golurile lui Stancu şi a provocat o eliminare

499
0

Lucian Sânmărtean a început meciul cu Finlanda pe banca de rezerve chiar dacă stelistul reuşise o primă repriză excelentă în meciul cu Ungaria de sâmbătă. Selecţionerul Victor Piţurcă a considerat că Sânmărtean nu ar fi util încă din primul minut al meciului de la Helsinki, dar realitatea din teren l-a făcut să se răzgândească.

După o primă repriză ştearsă, Piţurcă l-a trimis în teren pe Sânmărtean (min. 49) în locul lui Chipciu care a ieşit accidentat. Jucătorul Stelei şi-a imediat simţită prezenţa pe teren şi în doar opt minute a reuşit să schimbe total faţa meciului. În minutul 54 a centrat perfect la golul izbutit de Bogdan Stancu, iar trei minute mai târziu a provocat o eliminare în tabăra nordicilor, Ring fiind eliminat după un fault asupra mijlocaşului în vârstă de 34 ani. Apoi, în minutul 84 a recidivat şi i-a pasat din nou lui Stancu pentru golul doi al naţionalei.

Grecia – Irlanda de Nord 0-2 şi Insulele Feroe – Ungaria 0-1 sunt celelalte rezultate ale serii din Grupa F. Dacă scorurile din acest moment se păstrează, România se clasează pe locul doi în Grupa F cu şapte puncte din trei meciuri. sursa: prosport.ro

Articolul precedentDupa ce a chinuit-o in platou pe Maria Ciobanu, obligata sa stea in picioare, Corina Danila si-a reparat greseala! Ca sa evite penibilul, prezentatoarea tv a schimbat scaunele inalte cu cateva fotolii confortabile!
Articolul următorS-a rupt lanțul de iubire între dansatoarea lui Salam și manelist! Vezi ce i-a făcut să nu își mai vorbească