Acasă STIRI SPORTIVE CSU a mai umilit o echipă: FC Vaduz

CSU a mai umilit o echipă: FC Vaduz

738
0
Elevii lui Săndoi şi Cârţu au dat de pământ cu FC Vaduz. Mateiu, Herghelegiu, Bawab şi Ferfelea au semnat victoria oltenilor cu 4-2.

Poftă nebună de goluri în cantonamentul austriac. Două meciuri opt goluri. Meciul cu Vaduz a arătat o tehnică ieşită din comun. Toate cele patru goluri au fost de pus în ramă. Mateiu şi Bawab au înscris din lovitură liberă direct la “păianjen”, Herghelegiu din cădere imparabil în colţul lung în timp ce Ferfelea a arătat de ce odată era considerat cel mai bun mijlocaş din ţară. Şutul său, de la 15 m s-a oprit în vinclu. Execuţia de o fineţe ieşită din comun.

“M-a certat nea Sorin când am bătut o lovitură liberă în campionat și am dat slab. I-am zis și eu atunci că de ce exersez la antrenamente loviturile, important e să le bat bine la meciuri. Acum am dat și i-am dedicat golul, că altfel știam că o să se supere pe mine”, a declarat după meci Bawab.

În prima repriză, Sorin Cârțu și Emil Săndoi mizează pe Bălgrădean – Dumitraș, Popov, Acka, Briceag – Băluță, Kay, Mateiu, Bancu – Bawab, Hergheligiu. În actul second, echipa Craiovei arată astfel: Bălgrădean – Achim, Acka, Izvoranu, Vătăjelu – Mazarache, Mateiu, Kay, Ferfelea – Rocha, Curelea. Cu un sfert de oră înainte de final, Bancu și Herghelegiu reintră în locul lui Kay și Mateiu.

Articolul precedentDolj: Un tânăr a fost rănit grav într-un accident rutier în localitatea Leşile
Articolul următorDolj: Un hoț din Pleniţa,a fost descoperit după un an de la furt