Stare de alertă din cauza frigului. Oraș înghețat, datorii uriașe. Medicii au plecat, elevii și profesorii stau înfofoliți la ore
Motru îngheață de trei zile, după oprirea totală a termoficării! Mii de oameni stau în locuințele reci, iar copiii, bolnavii...
